• Z nami nie ma nudy, czyli Dzień Chłopaka z Samorządem Uczniowskim.
          • Z nami nie ma nudy, czyli Dzień Chłopaka z Samorządem Uczniowskim.

          • Uczennice z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunkami przygotowały dla swoich kolegów ciekawe i zabawne konkursy. Zadaniem chłopców było zrobienie warkoczy wybranym dziewczynkom, pomalowanie paznokci oraz quiz z pytaniami dotyczącymi dziewczyn. Chłopcy otrzymali również bony na dodatkowe niepytanie do wykorzystania w ciągu roku. Dodatkowo chętni chłopcy mogli zrobić sobie zdjęcie jako super bohater.

        • 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
          • 29 września - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest m. in. w szkołach i bibliotekach, gdzie organizowane są sesje czytelnicze. W roli czytających wcielają się bibliotekarze, nauczyciele, starsi koledzy, strażacy czy znani aktorzy. Dzieci mogą też zobaczyć jak wygląda praca w bibliotece, opowiedzieć o swoich ulubionych książkach czy poznać nowe propozycje, związane np. z zainteresowaniami.

            Również w naszej bibliotece, odbyły się spotkania z uczniami klas 1-3 poświęcone książce i głośnemu czytaniu - prowadzone przez p. Małgosię Skuzę., Dodatkowo, uczniowie obejrzeli film pt. "Książka bez obrazków", w trakcie którego p. Maciej Stuhr czytał tekst opowiadania i zachęcał do wspólnej zabawy. Pięknie dziękujemy p. Kasi Kwintal za pomoc w przygotowaniu materiałów.

            link do filmu - https://www.youtube.com/watch?v=y9sqfepiFgM

        • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
          • Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

          • 28 września 2023 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorzadu Uczniowskiego. Dzień wcześniej, czyli w środe, odbyła się "debata wyborcza" z udziałem obu kandydatek - Leny Lisowskiej i Wiktorii Stapor - prowadzona przez Lenę Pakułę. Komisja wyborcza po przeliczeniu głosów stwierdziła, że:

            1 miejsce zajęła Lena Lisowska

            2 miejsce Wiktoria Stąpor

            Obu kandydatkom serdecznie GRATULUJEMY!!!. Przed dziewczynami rok ciężkiej pracy!

        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          • W środę 27 września odbyła się w naszej szkole debata przedwyborcza, którą poprowadziła uczennica klasy 7a Lena Pakuła. Uczniowie mogli bliżej poznać program wyborczy Leny Lisowskiej i Wiktorii Stąpor ubiegających się o stanowisko przewodniczącej szkoły. Pierwsze wystąpienie dziewczyn zostało przyjęte bardzo ciepło i pozytywnie przez społeczność szkolną. Życzymy im powodzenia w wyborach.

          • Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich

          • 26 września 2023 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbył się Świętokrzyski Kongres Samorządów Uczniowskich, na który wybrały się uczennice z klasy 7a Lena Lisowska i Wiktoria Stąpor wraz z opiekunem. Celem Kongresu było zwiększenie efektywności działań samorządów uczniowskich, zachęcenie młodych ludzi do większego zaangażowania w działania swoich społeczności szkolnych oraz lokalnych, doskonalenie umiejętności działania zespołowego, tworzenie silnej społeczności uczniowskiej, współpraca, a także budowanie świadomości obywatelskiej wśród rówieśników. Spotkanie było okazją do dyskusji oraz wymiany dobrych praktyk w zakresie funkcjonowania samorządów uczniowskich. Organizatorami Kongresu był Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

        • Wycieczka krajoznawcza do Oblęgorka i Zagnańska w ramach projektu rządowego "Poznaj Polskę "
          • Wycieczka krajoznawcza do Oblęgorka i Zagnańska w ramach projektu rządowego "Poznaj Polskę "

          • 20 września uczniowie klas 2a i 3a wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę krajoznawczą do Oblęgorka i Zagnańska. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu rządowego "Poznaj Polskę ". Uczniowie przeszli aleją lipową do miejsca, w którym mieszkał i tworzył Henryk Sienkiewicz. Podczas pobytu w Oblęgorku zostały zorganizowane dla dzieci warsztaty plenerowe "W pustyni i w puszczy", gry i zabawy na świeżym powietrzu. Po zabawie dzieci zjadły usmażone przez siebie kiełbaski i udały się na zwiedzanie pałacyku pisarza. Poznały tam najważniejsze wydarzenia z życia patrona naszej szkoły. Następnie udały się na zajęcia plenerowe na ścieżce edukacyjno - przyrodniczej. Wycieczka zakończyła się obserwacją pomnika przyrody Dąb Bartek.

        • XV Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego
          • XV Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego

          • 22.09.2023r. reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w XV Memoriale im. Krzysztofa Wolińskiego. Krzysztof Woliński przez wiele lat trenował najlepszych polskich zawodników w lekkiej atletyce, w biegach średnich i długich. W jego trenerskiej karierze, zawodnicy przez niego trenowani zdobyli 83 medale Mistrzostw Polski. To trener dwojga olimpijczyków: Wioletty Frankiewicz i Rafała Wójcika. Naszą szkołę reprezentowali: Nadia Wiącek 4b, Gabrysia Grzegorska 4b, Laura Pietryka 4b, Nadia Lahutenko 4b, Nikola Dąbrowska 5a, Oliwia Pochwała 5a, Maciej Szczepanik 6a-2 miejsce, Hubert Zugaj 7a, Nikodem Dąbrowski 7a, Alan Kałużyński 7a, Wiktor Wałatka 8a. Opiekunowie: Leszek Dołęga, Tomasz Frąckiewicz

        • „Słodka tęcza w probówce”
          • „Słodka tęcza w probówce”

          • „Słodka tęcza w probówce” Uczniowie klasy 7a w praktyczny sposób uczyli się dziś o gęstości i mieszaninach. W tym celu rozpuściliśmy w zlewkach z wodą rożne ilości cukru. Mieszaniny wody z cukrem zabarwiliśmy w pięciu różnych kolorach. Jak widać na prezentowanych zdjęciach - jeśli wlejemy ostrożnie do probówki kolejne mieszaniny, zaczynając od tej z największą ilością cukru, a kończąc na tej o najmniejszym stężeniu, uzyskamy ciekawy efekt tęczy

          • Wycieczka do Muzeum im. Orła Białego

          • 19.09.2023 klasa 7a wybrała się do Muzeum im. Orła Białego. Uczniowie wzięli udział w  bezpłatnych, pięknie przygotowanych przez pracowników muzeum  warsztatach pt: „Opowieści o „Honorowych Obywatelach miasta i ich czasach w 100 – lecie Skarżyska-Kamiennej” (w oparciu o wystawę czasową którą zwiedzili) . Sprawdzili się podczas  strzelania na strzelnicy (z karabinków ASG)  oraz odbyli przejażdżkę 80 letnim  samochodem GAZ 67-B. Chociaż pogoda raczej nie dopisała, to dobrych humorów nie zabrakło. Na zakończenie było ognisko przy ruinach Wielkiego Pieca.

             

             

        • Wycieczka do Lublina
          • Wycieczka do Lublina

          • 16 września uczniowie naszej szkoły, pod opieka p. Katarzyny Lesiak, p. Iwony Młodawskiej-Kasprzyckiej oraz p. Jolanty Chrzęszczyk, wzięli udział w wycieczce do Lublina. Na Rynku przywitała ich pani przewodnik w renesansowym stroju mieszczki. Zorganizowała ona dla wycieczkowiczów terenową grę miejską, w której wszyscy aktywnie uczestniczyli. Nasi uczniowie zwiedzili też skarbiec i zakrystię akustyczną w Archikatedrze Lubelskiej oraz weszli na wieżę widokową, skąd podziwiali panoramę Lublina. Po obiedzie dzieci obejrzały nowoczesną część miasta. Dużą atrakcją był spacer po dachu budynku Centrum Spotkania Kultur oraz zwiedzanie wystawy doświadczeń naukowych. Wszyscy uczestnicy wycieczki zadowoleni wrócili do Skarżyska.

        • II edycji #BieguFairPlay PKOL 2023
          • II edycji #BieguFairPlay PKOL 2023

          • 13.09.2023r. reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w III edycji #BieguFairPlay PKOL 2023!. Jest to ogólnopolska akcja dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jej celem jest promocja zasad rywalizacji w duchu fair play, wartości etycznych zarówno w sporcie, jak i w życiu. Bieg odbył się na stadionie Granatu, do pokonania wyznaczono

            dystans sztafetowy 4 X 100 m. Daliśmy radę!! Nad organizacją i bezpieczeństwem podczas biegu czuwali: p. Magdalena Mytnik, p. Małgorzata Kądziela, p. Katarzyna Kwintal, Renata Paduch, p. Tomasz Frąckiewicz, p. Leszek Dołęga oraz rodzice. Poniżej znajduje się konkursowa prezentacja

          • Klub szachowy „Skoczek” Skarżysko - Kamienna

          • Klub szachowy „Skoczek” Skarżysko - Kamienna serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych: dzieci oraz młodzież na bezpłatne pilotażowe zajęcia szachowe, które odbędą się w ten piątek 15.09 o godzinie 13:10 w sali klasy IIIa, nr 5

            Ponadto rozpoczynamy rekrutację na zajęcia 2 razy w tygodniu, planujemy w godzinach 13:00 - 15:00 na terenie szkoły (dni i terminy będą do ustalenia), osobno dla osób z poziomu podstawowego (nauka gry od początku) oraz średnio zaawansowanego. 

            Gra w szachy kształtuje i rozwija: logiczne myślenie, pamięć, koncentrację, kreatywność, wyobraźnię, zmysł obserwacji. Poza aspektami rozwojowymi zapewniamy także rywalizację sportową poprzez organizację turniejów z nagrodami, na których można uzyskać kategorie szachowe oraz Międzynarodowy ranking FIDE. 

            Zajęcia poprowadzi instruktor Polskiego Związku Szachowego Zbigniew Barański (licencja trenerska nr 13500025) oraz Polskiej Akademii Kultury i Sportu Anna Salwerowicz 

            Szkoleniowcy wielu uczniów, którzy uzyskują i podwyższają kategorie szachowe.

            Trenerzy zawodników, którzy zdobywają medale na imprezach rangi wojewódzkiej, międzywojewódzkich, Mistrzostwach Polski oraz nawet zawodach międzynarodowych (awans na Mistrzostwa Świata)!

            Pierwsza lekcja jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. Koszt zajęć szkolnych będzie wynosił 100 zł za cały pełny miesiąc, zajęcia 2 razy w tygodniu.

            Zapisy oraz więcej szczegółów:

            737 466 060 

            sks.skoczek@gmail.com

          • PROJEKT UNIJNY W SP3 W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

          •  

            31 sierpnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Skarżysku- Kamiennej właśnie zakończyła się realizacja projektu w ramach programu Erasmus+. Autorką projektu Aktywne nauczanie dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jako alternatywa dydaktyczna, realizowanego w ramach akcji KA101 – Mobilność kadry edukacji szkolnej jest Agata Buda, nauczyciel języka angielskiego. Celem projektu było podniesienie jakości pracy szkoły poprzez zagraniczne szkolenia językowe i metodyczne, które wzbogacą pracę i warsztat nauczycieli różnych przedmiotów, w ramach pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Całkowita kwota dofinansowania – 30207 euro została przeznaczona na następujące działania:

            - udział w kursie języka angielskiego w Polsce,

            - udział w kursach języka angielskiego w Dublinie (7 osób),

            - udział w kursach metodycznych w: Nicei, Maladze, Barcelonie i na Malcie (10 osób).

             

            Kurs metodyczny na Malcie:

             

            W lipcu bieżącego roku nauczycielki: Katarzyna Grabińska, Joanna Kaluga i Joanna Wojton – Rzeszowska uczestniczyły w szkoleniu w Instytucie Szkoleniowym na Malcie. Kurs All Aboard the Primary School - Methodology for Primary Teachers dotyczył metod nauczania w szkole podstawowej. Był prowadzony w języku angielskim przez instruktorkę z Malty. Wśród uczestników kursu były nauczycielki różnych przedmiotów z Austrii, Czech i Niemiec.

            Podstawowymi obszarami kursu były:

            - wykorzystanie filmów video w procesie nauczania;

            - korzystanie ze stron internetowych w nauczaniu;

            - CLIL, czyli przekazywanie uczniom wiedzy z różnych dziedzin, przy okazji poszerzając umiejętności językowe;

            - nauczanie sprawności językowych, takich jak pisanie i słuchanie;

            - tworzenie autonomii poprzez pracę metodą projektu;

            - nauka poprzez odgrywanie ról;

            - nauczanie oparte na grach i zabawach,

            - uwzględnianie specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów;

            - projektowanie oraz tworzenie krzyżówek i quizów.

            Dzięki udziałowi w kursie uczestniczki wzbogaciły wiedzę na temat metod nauczania w szkole podstawowej. Poznały ciekawe pomysły na przeprowadzenie zajęć w języku angielskim. Wymieniły doświadczenia w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
            z nauczycielami z Austrii, Czech i Niemiec. Zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością będzie wykorzystana w dalszej pracy z dziećmi.

             

            Kurs metodyczny w Nicei:

            W lipcu bieżącego roku Agata Buda uczestniczyła w kursie metodycznym w Nicei (Francja) Student-Centered Education: Making Learning Exciting and Long Lasting. Celem kursu było zapoznanie się z alternatywami w pracy z uczniami z SPE, w tym ze zmianą organizacji lekcji skierowanej na ucznia jako centrum procesu edukacyjnego. W międzynarodowym środowisku (Niemcy, Czechy, Cypr, Estonia, Chorwacja, Węgry, Szwecja) uczestniczka dzieliła się swoimi doświadczeniami oraz poznawała różnorodne aspekty pracy w szkole oraz nowoczesne metody.

            Kurs metodyczny w Barcelonie:

             

            W sierpniu bieżącego roku nauczyciele: Bogumiła Sadza, Agata Buda, Małgorzata Skuza
            i Michał Mańkowski uczestniczyli w Barcelonie (Hiszpania) w kursie metodycznym Successful Strategies for Teaching Students with Special Needs in Every Classroom. Podczas tego kursu uczestnicy mogli poznać nowoczesne metody pracy z dziećmi z SPE oraz wymienić się doświadczeniami jako osoby od lat pracujące z uczniami o specjalnych potrzebach. Oprócz dogłębnej charakterystyki uczniów z deficytami (ADHD, spektrum autyzmu itp.) uczestnicy poznali różne metody i formy pracy (w tym: te skierowane w kierunku szeroko rozumianej diversity w klasie, inclusive classroom, Universal Design for Learning, ABC analysis itp.).

             

            Kurs metodyczny w Maladze:

             

            Na początku sierpnia tego roku nauczycielki Iwona Młodawska – Kasprzycka i Anna Sobota uczestniczyły w kursie metodycznym Inclusive Education w Maladze (Hiszpania). Edukacja włączająca daje możliwość opracowania praktycznych strategii i zapewnienie wysokiej jakości nauczania wszystkim uczniom, w tym zagrożonym wykluczeniem, marginalizacją  lub niepowodzeniami szkolnymi. Podczas kursu nauczycielki poznały koncepcję edukacji włączającej, skupiały się na kompleksowym podejściu do nauczania i promowaniu wartości społecznych. Dzięki kursowi nauczyły się rozpoznawać społeczno-edukacyjne implikacje różnorodności kulturowej i związane z nimi specjalne potrzeby uczniów, a także ćwiczyły jak eliminować bariery utrudniające równe uczestnictwo w klasie.. Wymiana doświadczeń z uczestnikami kursu z innych krajów  z pewnością będzie inspiracją do dalszej pracy. Ważną rolę odegrało miejsce spotkania, gdyż nauczycielki miały możliwość poznać kulturę i tradycje pięknej Andaluzji.

             

            Kurs językowy w Dublinie:

            W sierpniu tego roku trzy nauczycielki, Małgorzata Girgiel, Renata Michalska i Katarzyna Kwintal, uczestniczyły w Dublinie w drugiej turze kursu nauki języka angielskiego (wcześniej, w lutym 2023r. w ramach tego samego projektu w Dublinie uczyło się czterech innych nauczycieli). W tym czasie miały one możliwość doskonalenia tego języka. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ w zajęciach uczestniczyli ludzie z całego świata. Okazuje się, że porozumiewanie się w tym języku z obcokrajowcami wcale nie jest takie proste. Można to porównać do rozmowy w Polsce Kaszuba
            z Góralem. Niby ten sam język, a inny. Podobnie było w czasie kursu. Angielski młodego Francuza brzmiał zgoła inaczej niż angielski osoby pochodzącej
            z Sycylii. Poza tym Panie miały możliwość zapoznania się z kulturą i zwyczajami osób z innych krajów. Okazuje się, że prawdziwe jest powiedzenie, iż na naukę nigdy nie jest za późno. Znajomość języka angielskiego będzie wykorzystana w pracy w szkole m. in. podczas stosowania elementów metody CLIL. Przysłowiową wisienką na torcie była możliwość zwiedzenia Dublina. To wyjątkowo piękne miasto i uroczy mieszkańcy. Uwagę przykuwała ich swoboda, opanowanie i pogoda ducha.

             

             

            Wszystkie wyjazdy były okazją do promocji naszej szkoły, miasta oraz kraju poprzez prezentacje multimedialne przygotowane przez uczestników. Wyjazdy zostały poprzedzone intensywnym kursem języka angielskiego w szkole językowej Global School w Skarżysku - Kamiennej.

            Oprócz znakomitej dawki wiedzy wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się także innymi aspektami mobilności: poznawanie nowych kultur, języków oraz zwiedzanie pięknych zakątków Europy.

             

             

             

          • NARODOWE CZYTANIE 2023 na Rejowie.

          • Już piąty raz organizujemy dla uczniów i środowiska lokalnego tę ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo. W tym roku w sobotnie przedpołudnie nad zalewem Rejów przy Pomniku Powstańców Styczniowych zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i pasjonaci literatury polskiej. Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęło się Narodowe Czytanie 2023. Uczennice klasy 7a złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicze przy pomniku. Wszyscy obecni na uroczystości minutą ciszy uczcili pamięć poległych w powstaniu styczniowym. Czytanie rozpoczął prezes Stowarzyszenia PraOsada Rydno, Pan Tomasz Juchniewicz, potem fragmenty legendy o Janie i Cecylii czytali zaproszeni goście- m.in. Pani Barbara Obara-znana w środowisku malarka, była nauczycielka bibliotekarka z SP 3, uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz młodzież z I i II LO w Skarżysku, w tym nasi Absolwenci. Pogoda dopisała. Miłośnicy Elizy Orzeszkowej i jej najbardziej znanej powieści „Nad Niemnem” wysłuchali historii o wielkiej sile miłości i uczciwej, ciężkiej pracy. Uczniowie z klasy 4b przebrali się za postaci z lektury. Wspaniale oddali nastrój legendy. Był to mile spędzony czas. Ci, którzy przynieśli egzemplarze książek, otrzymali pamiątkową pieczęć Narodowego Czytania. Za organizację wydarzenia, jak co roku, odpowiedzialna była Pani Anna Sobota. Serdeczne podziękowania dla wszystkich obecnych na tym literackim spotkaniu. (Ogromne podziękowania dla p. Zbyszka Bibera za piękne zdjęcia).

          • Piknik Integracyjny

          • Dzisiaj klasy 1b i 3a uczestniczyły w ognisku integracyjnym. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji: bańki mydlane, gry i zabawy zespołowe, pieczenia kiełbasek. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy trenera Dzików Skarżysko - Łukasza Kądzielę, który przeprowadził szereg zabaw zespołowych. Na zakończenie wspólnie zaśpiewano „Sto lat” Kubie Jurkowi z okazji 9 urodzin. Bardzo aktywny i intensywny czas wywołał uśmiechy na twarzach dzieciaków.

          • KLASA 4B NA PIKNIKU ARCHEOLOGICZNYM

          • 8 września 2023 r. uczniowie klasy 4b wraz z opiekunkami: Jolantą Chrzęszczyk, Weroniką Duś i Anną Sobotą uczestniczyli w pikniku archeologicznym PraOsada Rydno 2023. Dzieci brały udział w warsztatach lepienia z gliny. Wysłuchały opowieści o właściwościach ziół, które rosną w pobliżu obozowiska. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach gry na instrumentach etnicznych. Jednym słowem na chwilę przenieśli się w czasy prehistoryczne. To było popołudnie pełne wrażeń. Oto krótka fotorelacja z dzisiejszej wyprawy.

          • Planowany przebieg akcji Narodowe Czytanie 2023 w naszej szkole

          • Planowany przebieg akcji Narodowe Czytanie 2023 w Szkole Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Skarżysku - Kamiennej.

            (opiekun akcji p. Anna Sobota)

            Plan wydarzenia:

            1. Spotkanie przy pomniku na Rejowie- oddanie czci poległym w powstaniu styczniowym.

            2. Złożenie kwiatów pod pomnikiem i zapalenie zniczy.

            3. Odczytanie legendy o Janie i Cecylii- fragmentu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej przez uczniów szkoły.

            4. Stroje z epoki- prezentacja kilku bohaterów- czytanie fragmentów powieści.

            5. Piknik literacki nad zalewem- pamiątkowe pieczątki na egzemplarzach przyniesionych przez uczestników.

            Serdecznie zapraszamy 9 września 2023 r. od godz. 10.00 do 13.00!

          • Szkoły Pełne Talentów

          • Zapraszamy wszystkich rodziców, znajomych, przyjaciół naszej szkoły do udziału w II edycji akcji - "Szkoły pełne talentów". W I edycji pozyskaliśmy dla szkoły z zebranych "Talenciaków" 2 laptopy ACER za 7.200 szt. "Talenciaków" oraz Tablet PC MEDION za 1.300 szt. "Talenciaków".

    • Kontakty

      • Zespół Placówek Oświatowych nr 3 w Skarżysku-Kamiennej Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Henryka Sienkiewicza
      • Sekretariat SP3: sp3skarzysko@op.pl
      • Telefony: 41 39 00 750 numery wewnętrzne: Dyrektor Zespołu - 751 Pedagog Szkolny - 752 Księgowość - 753 NIP ZPO nr 3: 663 186 81 88 REGON ZPO nr 3: 260624288 Zespół Placówek Oświatowych nr 3 Przedszkole Publiczne nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi: Wicedyrektor ds. Przedszkola: tel. 41 39 00 760 Intendent- wew. 761, bezpośredni 41 39 00 761 Hol - 41 39 00 762 ul. Sportowa 34 26-110 Skarżysko-Kamienna adres e-mail: przedsz.integr12skarzysko@vp.pl Dzwonki: 1. 7.45 - 8.30 2. 8.35 - 9.20 3. 9.25 - 10.10 4. 10.15 - 11.00 5. 11.15 - 12.00 6. 12.15 - 13.00 7. 13.05 - 13.50 8. 13.55 - 14.40
      • ul. Sportowa 30 26-110 Skarżysko-Kamienna 26-110 Skarżysko-Kamienna Poland
      • Przedszkole Publiczne nr 12 ul. Sportowa 34 26-110 Skarżysko – Kamienna e-mail: przedsz.integr12skarzysko@vp.pl