• Wycieczka do Straży Pożarnej

• 26 maja wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości Panów Strażaków przedszkolaki mogły z bliska podziwiać wozy strażackie, ich wyposażenie a także różnorodny sprzęt pożarniczy i ratowniczy. Dzieci miały możliwość obserwacji zjazdu strażaków po metalowej rurze. Dodatkowo wszyscy uczestniczyli w pogadance, w trakcie której dowiedzieliśmy się wiele o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Najmłodsi zrozumieli, że strażak pomaga nie tylko w czasie pożaru, ale bierze również udział w różnych akcjach ratowniczych takich jak np. wypadek drogowy. Wielką atrakcją było przymierzenie hełmu strażackiego, wejście do wozu i lanie wodą.

• Dzień Mamy i Taty

• 26 maja obchodzimy Dzień Mamy, warto uczcić go składając w tym dniu życzenia naszym mamom. Niecały miesiąc później - 23 czerwca obchodzimy dzień Taty i jest to idealny moment na złożenie życzeń i podziękowaniu tacie za wszystko, co dla nas robi. Połączyliśmy te święta tak, abyśmy mogli uczcić je i świętować razem. 27 maja w  naszym przedszkolu miało miejsce szczególne święto - Dzień Mamy i Taty, Wspólne Święto Rodziców!

W tym szczególnym dniu pierwszy raz po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa gościliśmy wyjątkowych gości - Rodziców. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały występy dla swoich najbliższych, w trakcie których składały wyjątkowe życzenia. Dodatkowo od dawna przygotowywały małe upominki.  To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu, a przede wszystkim jest to czas, który mogą spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień

To właśnie Mamie oraz Tacie należą się największe podziękowania za życie, za troskę, za poświęcenie, za każdy codzienny dzień. To dla nich ten dziecięcy trud. Każdy jak umie w tym dniu dziękuje swoim Rodzicom.

• Ważne!!!

• Informacja na temat wydawania decyzji stypendialnych

Wydawanie decyzji dotyczących stypendiów szkolnych, przyznanych
            na okres styczeń-czerwiec 2022 r. roku szkolnego 2021/2022,
            odbędzie się w dniu 30 maja 2022 r. (poniedziałek)
            w Punkcie Podawczym Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej, przy ul. Prusa 3a, w godzinach od 8:00 do 15:00.

Інформація про видачу рішень про стипендію

Прийняття рішень щодо надання шкільних стипендій

на період січень-червень 2022року,

2021/2022 навчального року,

відбудеться 30 травня 2022 року (понеділок)

в інформаційному пункті, м. Скаржисько-Каменна,

вул. Пруса 3а, з 8:00 до 15:00.

• BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA

• Drodzy Rodzice,

Od czerwca 2022r. w naszym przedszkolu powstanie

„Biblioteka przedszkolaka”

Jeżeli posiadacie państwo książki o tematyce dziecięcej, które nie są już potrzebne, a mogłyby zasilić nasz księgozbiór,

to prosimy o przynoszenie ich do nauczycieli
            z gr. „Krasnalki” i „Chochliki”

Z góry dziękujemy ! :)

• Rajd pieszy do Suchedniowa

• 19 maja 2022r. klasa 5a oraz uczniowie z Ukrainy z klasy 4a udali się na pieszy rajd do Suchedniowa. Na miejscu wszyscy spotkali się z sympatycznym stadem alpak (m.in. Hugo, Kenzo, Negro, Diego), mogli karmić zwierzątka oraz poczuć ich przyjazną naturę i cudownie miękką wełnę. Po udanej zabawie rodzice zadbali o pyszne kiełbaski z grilla.

• Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej"

• W dn.12.05.22r. osiemnaścioro uczniów z klas drugich przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Test składał się z 21 pytań jednokrotnego wyboru i sprawdzał wiedzę uczestników z edukacji polonistycznej, matematycznej i przyrodniczej. Skala trudności pytań konkursowych pozwoliła każdemu uczniowi spróbować swoich sił. Gratulujemy wszystkim, którzy odważyli się wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki!

• Zdrowe śniadanie w Świetlicy Szkolnej

• Dnia 12 maja 2022 r. w Świetlicy Szkolnej zorganizowano zajęcia z cyklu "Zdrowe śniadania". W zajęciach wzięły udział dzieci z klasy 2a i 2b. Kazde dziecko miało możliwość skomponowania według swojego pomysłu zdrowej kanapki. Dzieci zjadły wszystko ze smakiem. -)

• Dzień Patrona cz.1

• Dzisiejszy dzień był dniem szczególnym w organizacji pracy naszej szkoły. Obchodziliśmy dzisiaj Dzień Patrona. Zanim zamieścimy relację video z wydarzenia i opublikujemy oficjalne wyniki quizu i gry terenowej - proponujemy zabawę. Poniżej zamieszczamy link do testu ze znajomości biografii naszego patrona - Henryka Sienkiewicza - test ten rozwiązywali dzisiaj uczniowie. Zachęcamy, spróbujcie swoich sił. Najlepszy wynik to 10/10 w ciągu 52,5 sekund!!! Powodzenia!!!

Tropem Sienkiewicza