Klasa 3 a - wybrała się w słoneczny, wrześniowy dzień na raj pieszy po najbliższej okolicy. Uczniowie podziwiali jesienny krajobraz i przyglądali się jak przyroda szykuje się do kolejnej pory roku. Na ścieżkach zdrowia sprawdzali swoją sprawność, umiejętność pokonywania naturalnych torów przeszkód. Kolejną atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbas oraz wesołe zabawy na świeżym powietrzu. Zmęczeni, ale zadowoleni wszyscy powrócili do szkoły.
Wędrować po znanych i nieznanych zakątkach naszego kraju … kto o tym nie marzy.
Dzień tabliczki mnożenia w Szkole Podstawowej nr 3
01.10.2021 to Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2021. Akcja ŚTDM jest cyklicznym szkolnym wydarzeniem, do którego przystępujemy od wielu lat. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość mnożenia.
W naszej szkole ŚTDM poprzedziły przygotowania, podczas których uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia. Dodatkową atrakcją była gra planszowa „Tabliczka mnożenia” oraz tworzenie tabliczkowego drzewa. Dzisiaj odbyło się sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy”. Dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych w myśl hasła „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Komisje Egzaminacyjne, czyli uczniowie klasy 7b przepytywali kolegów oraz pracowników szkoły i rodziców. Uczestnicy losowali pytania egzaminacyjne, które trzeba było rozwiązać w ciągu 3 minut. Egzaminy miały miejsce zarówno na przerwach, jak i w czasie lekcji. Osoby, które poprawnie odpowiedziały na wszystkie zadania, otrzymały odznakę eksperta tabliczki mnożenia oraz imienne certyfikaty. Gratulujemy dzieciom, jak i dorosłym, wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie. Koordynatorami akcji w szkole były nauczycielki matematyki Joanna Kaleta i Jolanta Chrzęszczyk.
8
Dzień chłopaka
Tegoroczny Dzień chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole pod krawatem i muszką. Wszyscy chłopcy, którzy założyli w tym dniu krawat otrzymali niespodzianki w postaci zabawnych kuponów. Wszystkie wylosowane bony mogli zrealizować u poszczególnych osób w szkole wtajemniczonych w zabawę. Do wygrania było między innymi: przybicie piątki z Panią dyrektor, koniczynka szczęścia od Pani Iwony, fruwający całus od Pani psycholog, taniec połamaniec z Panią Bożenką i wiele, wiele innych.
Natomiast wieczorem uczniowie klas 4-8 bawili się na szkolnej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Przewodniczące szkoły przygotowały ciekawe konkursy i zabawy dla chłopców. Podczas przerw w zabawie uczniowie mogli skorzystać z dobrze zaopatrzonego sklepiku.
12
Kolejne dwa zadania zrealizowane
Uczniowie naszej szkoły mieli dzisiaj bardzo pracowity dzień! Oprócz nauki, wykonali dwa zadania w ramach Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała" - i to oba fizyczne
Pierwszym zadaniem było - zasadzenie drzewa na terenie placówki - zadanie nr 4 - Zielona Niepodległa, drugim natomiast - napisanie listów (każda klasa jeden) do przyszłych pokoleń, umieszczenie ich w kapsule czasu i zakopanie pod drzewem na terenie szkoły. Udało nam się połączyć te dwa zadania. Od tej pory na terenie szkoły posiadamy świeżo wkopaną tuję - pięknie ozdobioną - logo projektu, pod którą leży "uśpiona" dla przyszłych pokoleń kapsuła czasu. Wyszło cudownie!Pięknie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom - uczniom, nauczycielom, obsłudze szkoły i p. Dyrektor za uczestnictwo w tej akcji.
26
Dzień Chłopaka...
Koncert Trio "Wostok"
Nowa galeria Koncert Trio "Wostok" została dodana do albumu fotograficznego
60
Nowa inicjatywa naszej szkoły!
„Z teraźniejszości do przyszłości”! Co chciałbyś przekazać przyszłym pokoleniom – Twoim w przyszłości koleżankom i kolegom. W dowolnej formie (najlepiej pisemnej) opracuj i przekaż nam swoje przesłanie, a my stworzymy „kapsułę czasu”. To ona zapewni kontakt nasz z następnymi pokoleniami. Liczymy, że każda klasa włączy się w akcję „Z teraźniejszości do przyszłości”. Możemy tworzyć historię i być jej częścią. Czekamy i liczymy na Was! Listy od klas prosimy przynosić do biblioteki szkolnej do piątku do godziny 8.00.
Biuletyn Informacyjny Szkoły Podstawowej nr 3
Z ogromną radością informujemy naszych czytelników o tym, że w dniu dzisiejszym publikujemy pierwszy numer Biuletynu Informacyjnego Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku - Kamiennej. W rolę redaktorów wcielili się uczniowie klasy 7b. Zachęcamy do przeczytania. Od jutra będzie można bezpłatnie wziąć egzemplarz z biblioteki szkolnej w ramach promocji (ilość egzemplarzy ograniczona).
Międzynarodowy Projekt "Piękna Nasza Polska Cała"
Z ogromną radością i dumą pragniemy państwa poinformować o tym, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Skarżysku - Kamiennej bierze udział w Międzynarodowym Projekcie "Piękna Nasza Polska Cała". O szczegółach projektu i konkretnych działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco w kolejnych wiadomościach na grupach oraz stronie Internetowej szkoły (zakładka - Piękna Nasza Polska Cała - w górnym menu) Będzie patriotycznie. folkowo i ekologicznie
Akcja #BiegFairPlayPKOl z okazji Światowego Dnia Fair Play
7 września obchodzony jest Światowy Dzień Fair Play ustanowiony w 2020 roku przez Międzynarodowy Komitet Fair Play (CIFP). Wartości etyczne i promocja fair są niezwykle ważne w sporcie, co przekłada się na codzienne życie, gdyż sport, uprawiany zgodnie z duchem fair play, kształtuje moralność młodszych i starszych, poprawia edukację oraz wspiera promocję harmonii i pokoju. W tym roku, również nasza szkoła wzięła udział w tym wydarzeniu. Pięknie dziękujemy p. Kasi i p. Leszkowi za koordynowanie akcji :-)
15
Konkurs "BohaterON" kartka dla powstańca
Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na projekt kartki dla powstańca. Konkurs jest jednym z działań kampanii "BohaterON - włącz historię!". Chętni uczniowie wykonują kartkę dla powstańca w formacie A5 - techniką cyfrową lub w formie papierowej. Gotowe projekty należy przesłać na adres e-mailowy Goshasz@interia.pl lub przynieść do biblioteki szkolnej. Karki muszą być opisane imieniem, nazwiskiem i klasą. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację pracy w mediach. Nagrodami w konkursie są cząstkowe oceny bardzo dobre z przedmiotów: historia, informatyka, plastyka i technika. Termin zgłaszania prac - do końca października.
"Spacer z kropką" z udziałem grupy "Chochliki"
Z ogromną radością powitaliśmy na "Spacerze z kropką" uroczych uczestników z naszego Przedszkola nr 12. Dzieci uśmiechnięte, kolorowo ubrane, "dumnie" kroczyły z transparentem: "Dzień kropki wzbudzały ogromną radość i zachęcały do wspólnej zabawy. Dziękujemy pięknie za przyjęcie zaproszenia. Byliście wspaniali!!! Zachęcamy do obejrzenia Galerii z Wydarzenia.
33
Międzynarodowy Dzień Kropki
Najstarsza grupa "Chochliki" również uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki. Fotorelacja w galerii :)
16
Międzynarodowy Dzień Kropki😃💪
Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie i nauczyciele organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. Tak było w dniu dzisiejszym w ZPO nr 3 w Skarżysku - Kamiennej. Oprócz zabaw, rysowania kredą i fotobudki uczniowie klas 1 - 3 oraz przedszkolna "zeróweczka" mogli uczestniczyć w "Spacerze z kropką", który przebiegał ulicami naszego osiedla. Kolorowy korowód dzieci z elementami kropek na ubraniach i transparentami (przybliżającymi ideę dzisiejszego święta) wzbudził zainteresowanie wśród lokalnej społeczności. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że talent do dobrej zabawy posiadamy wszyscy Zapraszamy do obejrzenia Galerii z dzisiejszego Wydarzenia. Zdjęcia z realizacji projektu w klasach starszych opublikujemy w kolejnym poście. Na zakończenie zamieścimy również film podsumowujący akcję
67
BohaterON – włącz historię!
Niezmiernie miło nam poinformować Państwa o tym, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Skarżysku - Kamiennej bierze udział w akcji BohaterON - włącz historię. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Realizacja tej akcji jest możliwa dzięki współpracy Biblioteki Szkolnej, Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli historii. Działania wykonane w ramach akcji będziemy prezentować na bieżąco.
8 WRZEŚNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ UMIEJĘTNOŚCI CZYTANIA
W 1965 r. UNESCO ogłosiło 8 września Światowym Dniem Umiejętności Czytania.
Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna w dzisiejszym świecie jest umiejętność pisania i czytania ze zrozumieniem. Włączając się w tę akcję Samorząd Uczniowski wspólnie z Biblioteką Szkolną przygotował cykl spotkań "Starsi czytają młodszym". Spotkania takie będą się odbywać raz w miesiącu. Na każdym z nich zajmiemy się innym tekstem literackim - wzbogaconym o krótkie inscenizacje. Podsumowaniem spotkania będzie "test" ze znajomości treści przedstawionego utworu. Na "pierwszy ogień" poszedł wiersz pt. "Katar" Jana Brzechwy. Pięknie dziękujemy Lenie i Mai za pomoc - "pierwsze koty za płoty"
17
Pierwsze dni szkoły - jak rodzice mogą pomóc swym dzieciom?
Nowy rok szkolny, to duża zmiana w życiu nie tylko pierwszoklasistów, ale i rodziców. Co zrobić, żeby dziecko szło do szkoły z radością i entuzjazmem?
Przedstawiamy Państwu kilka porad, których stosowanie ułatwi dzieciom i rodzicom zaaklimatyzowanie się w nowej sytuacji:
- Uświadommy dziecku, że w szkole ma prawo czegoś nie wiedzieć, nie rozumieć. Stopniowo dowie się i nauczy nowych rzeczy. Nauczyciele i inni pracownicy szkoły pomogą mu w odnalezieniu się w nowej sytuacji. Ważne, by dziecko wiedziało, do kogo zwrócić się o pomoc.
- Powiedzmy dziecku, że na początku roku szkolnego pani wychowawczyni zapozna klasę z nową szkołą, pomieszczeniami, pokaże, gdzie jest świetlica, stołówka, sala gimnastyczna, toaleta itp.
- Aby wzmocnić pewność siebie, wspierajmy dziecko w wykonywaniu czynności niezbędnych w pełnieniu roli ucznia, np. samodzielne pakowanie tornistra, przebieranie się w strój gimnastyczny, wiązanie sznurówek itp.
- Starajmy się okazywać dziecku zainteresowanie tym, jak spędziło czas w szkole. Zadawajmy pytanie: „Co robiłeś?”, „Z kim się bawiłeś na przerwie”, „Jak ma na imię twój kolega/koleżanka?”.
- Ważne jest, aby rodzice traktowali wychowawcę jak sprzymierzeńca. Nauczycieli i rodziców łączy wspólny cel - dobro dziecka.
- Pamiętajmy, że dla sześcio- i siedmiolatków poczucie czasu to abstrakcja i mogą nie zrozumieć, co oznacza „niedługo” lub „za kilka godzin”. Dlatego lepiej określić konkretnie, kto po nie przyjdzie i kiedy np. „przyjdę po ciebie po obiedzie”.
- Stwórzmy dziecku w domu kącik do nauki z biurkiem, wygodnym krzesełkiem i dobrym oświetleniem. Komfortowe warunki sprawią, że dziecko chętniej wykona pracę domową.
Archiwum Aktualności