Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zbiórka żywności PCK.
Zbiórka żywności PCK
Wyniki I etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
W listopadzie w naszej szkole odbyły się I etapy Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych (z języka polskiego, z matematyki oraz z biologii).
Uczniowie, którzy najlepiej napisali I etap III Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego to:
- Maja Jonko – klasa 6a
- Oktawia Klimczyk – klasa 6a
- Amelia Banach – klasa 6a
Byli oni przygotowywani przez panią Annę Sobotę.
Uczniowie, którzy najlepiej napisali I etap I Wojewódzkiego Konkursu z Biologii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego to:
- Patrycja Mordzak – klasa 8a
- Nikola Tarnowska – klasa 8a
- Bartosz Arak – klasa 7a
Byli oni przygotowywani przez panią Hannę Marcinkowską i pana Piotra Gancarczyka.
Uczniowie, którzy najlepiej napisali I etap IV Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego to:
- Adrian Arak klasa – klasa 7a
- Teresa Niedzielska – klasa 8a
- Amelia Jankowska – klasa 8a
Osoby te przygotowywała pani Joanna Kaleta.
Adrian Arak zakwalifikował się do II etapu IV Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, który odbędzie się 16 stycznia 2020r.
Gratulujemy i trzymamy za niego kciuki w kolejnym etapie konkursu.
Manekin Challenge- „ W pustyni i w puszczy”
W piątek 6 grunia 2019 r. po lekcjach odbyła się kolejna akcja promocyjna naszej szkoły. Znów postanowiliśmy nakręcić film z cyklu Manekin Challenge. Tym razem zmierzyliśmy się z lekturą obowiązkową autorstwa Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Chętni uczniowie wcielili się w postacie z powieści naszego patrona. Korytarz szkolny udekorowano tak, aby oddać atmosferę książki. Nie zabrakło rysunków zwierząt afrykańskich. Wszyscy świetnie się bawili, ale zgodnie stwierdzili, że praca aktora nie jest łatwa- charakteryzacja, praca w niewygodnych strojach, skupienie i gra według wskazówek reżysera- to wyzwanie. Mam nadzieję, że efekt nas zadowoli. Już wkrótce dwa filmy – Manekin Challenge i krótki film- „Lektura w pigułce”. Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły, Uczniom, Rodzinom i Znajomym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego filmu!
65Manekin Challenge „ W pustyni i w puszczy”
Wystąpili:
Henryk Sienkiewicz / p. Rawlison- rodzic p. Michał Jonko
Fatma- Amelia Ziętkowska kl.5a
Chamis- Bartosz Bis kl.5a
Idrys- Brayan Bulski kl.6a
Gebhr- Bartłomiej Błasiak kl.5a
Pan Tarkowski – Mikołaj Pawlak kl.6a
Pani Olivier- Manuela Miernik kl. 5a
Nel Rawlison- Maja Jonko kl. 6a
Staś Tarkowski- Jakub Błasiak kl.8a
Arabka- Aleksandra Grzegorczyk kl.6a
Arabka przy straganie- Lena Ciuk kl.6a
Straganiarka – Natalia Jonko kl.5a
Mahdi- Paweł Worach kl.5a
Beduin- Kacper Gołębiowski kl. 6a
Geograf Henryk Linde- Igor Dąbrowa kl.6a
Murzynek Nasibu- Jan Jędrzejczyk k.3a
Kali- Jakub Kostrzewa kl.5a
Mea- Gabriela Huszno kl. 5a
Murzyni w wiosce króla Wa-himów- uczniowie z kl. 3a
Wiktor Wiącek
Hubert Zugaj
Julia Frączek
Paulina Głosek
Wiktoria Stąpor
Wanessa Miernik
Nicola Działak
Lena Lisowska
Plakaty zwierząt w wykonaniu rodzica p. Szymona Huszno i n-la p. Piotra Gancarczyka.
Pomysłodawca, organizator, koordynator, sprawca całego zamieszania ;))- Anna Sobota
Rekwizyty i stroje – p. Anna Sobota, p. Joanna Kaleta, p. Magdalena Mytnik, p. Jolanta Chrzęszczyk, p. Marzanna Miernik, p. Katarzyna Kwintal, p. Iwona Młodawska- Kasprzycka, p. Magdalena Figarska, p. Katarzyna Lesiak, p. Hanna Marcinkowska, p. Monika Natora, rodzice i znajomi :))
Charakteryzacja- Anna Sobota, Magdalena Mytnik, Małgorzata Skuza
Zdjęcia – Anna Sobota, Katarzyna Kwintal, Iwona Młodawska- Kasprzycka, Agnieszka Zawicka
Film, nagranie, montaż i „tysiąc” konsultacji ;)) - Małgorzata Skuza. Filmik z Wydarzenia poniżej:
Mikołajkowe zabawy integracyjne
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajkowe zabawy integracyjne.
11
Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Gala Skarżysko Cup
Podczas tegorocznej edycji Turnieju Mikołajkowego ważnym wydarzeniem był występ taneczny uczennic z naszej szkoły przygotowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Kądzieli. Występ bardzo podobał się licznie zgromadzonym zawodniczkom. Zapraszamy do obejrzenia filmiku z Wydarzenia ponizej.
Mikołajki w klasach I-III
6. grudnia jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani na czerwono, mieli mikołajkowe czapki albo rogi renifera. Święty Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych i tego dnia odwiedził klasy I-III. Z racji sędziwego wieku podpierał się długą laską, a w noszeniu prezentów pomagała mu Śnieżynka. Bardzo podobało mu się wśród najmłodszych gdyż mógł posłuchać piosenek i zobaczyć taneczne pokazy w ich wykonaniu. W klasie III a przed rozdaniem prezentów dzieci wykazywały się wiedzą dotyczącą zimy, mikołajek oraz zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia poprzez rozwiązywanie rebusów i udział w konkursach. Wszyscy cieszyli się z otrzymanych prezentów i obiecali Mikołajowi, że będą grzeczni przez cały rok.
10
Rajd mikołajkowy
Uczniowie z koła turystycznego naszej szkoły uczcili dzień Św. Mikołaja podczas XXIII Rajdu Mikołajkowego PTTK. Młodzi turyści przeszli trasę: Belno - Leśniczówka Adamów - Klinowy Dół - Góra Osieczyńska - Gajówka Osieczno (9 km) i zdobyli kolejny puchar oraz dyplom dla szkoły.
To nie tylko IV klasa - lekcje patriotyczne
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii To nie tylko IV klasa - lekcje patriotyczne.
1
Pix Programming Challenge
Z wielką radością informujemy, że nasi uczniowie: Kuba Czyżewski z kl. 3a i Bartosz Bis z kl. 5a walczyli dziś w półfinałach międzynarodoqwego konkursu programowania dla dzieci i młodzieży Pix Programming Challenge. Trzymamy kciuki i czekamy na wynuki.
Brawo Panowie!!!
Dyskoteka andrzejkowa
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w środę 27 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa. Tego wieczoru można było powróżyć sobie na stanowiska przygotowanych m.in. w bibliotece szkolnej.
1
Rozwiązanie konkursu "Straaasznie fajne czytanie"
Strasznie fajne czytanie - pod takim hasłem biblioteka szkolna zorganizowała cykl spotkań z książką wśród uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej. Akcja kończyła sie konkursem plastycznym na plakat reklamujący przeczytaną książkę. Glówna nagrodę w konkursie zdobyła uczennica klasy 3 - Nicola Działak. Serdecznie gratulujemy!!! Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w takich formach promocji czytelnictwa.
Wycieczka ósmoklasistów do radomskiego teatru i muzeum
W środę 4 grudnia 2019 r. uczniowie klasy 8 wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Celem ich wyprawy było obejrzenie tragedii Juliusza Słowackiego pt.: „Balladyna” w reżyserii Jana Machulskiego z muzyką Renaty Przemyk. „To historia o złej dziewczynie, opowieść o kuszeniu serc złotem, namiętnością i władzą; wreszcie o zasłużonej karze, która spotyka główną bohaterkę”. Uczniowie skonfrontowali swoje wyobrażenia odnośnie omówionej w szkole lektury z wizją reżysera. Oprócz sztuki teatralnej podziwiali obrazy Jacka Malczewskiego i zwiedzali muzeum jego imienia, w którym oprócz obrazów zobaczyli zasoby pracowni archeologicznej i wystawy przyrodniczej. W muzeum wykorzystana została tyflografika, dzięki której osoby niewidome mają szansę „zobaczyć” obraz poprzez dotyk. Teatr i muzeum, to każdy ósmoklasista powinien zobaczyć!
23
Polanika - spotkanie treningowe „Młodych sportowców”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Polanika - spotkanie treningowe „Młodych sportowców”.
18W dniu 23.11.2019r. w Ośrodku Rehabilitacyjno – Wypoczynkowym „Polanika” odbyło się spotkanie treningowe „Młodych Sportowców”. Nasza szkołę reprezentował Klub „Jeżyki” w składzie: Piotr Nowak, Zuzanna Nobis, Bartosz Malangiewicz, Julia Rzeszowska. Nasi klubowicze aktywnie uczestniczyli w konkurencjach i zabawach ruchowych. Organizatorem imprezy był Oddział Regionalny – Olimpiady Specjalne Świętokrzyskie.
Mali chłopcy- wielcy patrioci- świat widziany oczami dziecka we wspomnieniach pani Marii Wrzeszczewicz ps. „Iśka”
We wtorek 3 grudnia 2019 r. w klasie 5a odbyła się „żywa lekcja historii”. Na zaproszenie opiekunów Rzeczpospolitej Uczniowskiej –p. Michała Rokity i p. Magdaleny Mytnik odpowiedziała pani Maria Wrzeszczewicz pseudonim „Iśka”. Pani Maria to podharcmistrz, przewodnicząca Samodzielnego Okręgu Stowarzyszenia Szarych Szeregów AK w Skarżysku- Kamiennej. Po krótkim wprowadzeniu w czasy, kiedy Polska znajdowała się pod okupacją hitlerowską, opowiedziała o swoich wojennych wspomnieniach. Gdy wybuchła II wojna światowa, pani Maria była dziesięcioletnią dziewczynką. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć o tym, jak wyglądał wtedy świat z perspektywy dziecka, osoby, która była świadkiem tych wydarzeń. Dowiedzieli się m.in., że nawet mali chłopcy stawali się wielkimi patriotami i walczyli z faszystami na miarę swoich możliwości, np. spuszczając benzynę z niemieckich samochodów. Spotkanie miało kameralny charakter, a opowieści były tak ciekawe, że dzieci zostały jeszcze na przerwie, by posłuchać tych wzruszających wspomnień.
13
Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym dniu w ubiorach uczniów i nauczycieli dominował kolor żółty. Nie było sprawdzianów i kartkówek oraz nie wstawiano negatywnych ocen. Na drzwiach każdej sali lekcyjnej wywieszono hasła związane z życzliwością. Członkowie Rzeczpospolitej Uczniowskiej przygotowali Drzewo i Skrzynkę Życzliwości. Wszyscy chętni mogli w ten sposób umieszczać pozdrowienia, podziękowania lub przekazywać miłe słowa. Uczniowie Małej RU rozdawali wszystkim znaczki- uśmiechnięte buźki. Wraz z opiekunką składali życzenia kolegom i koleżankom oraz przekazywali iskierkę przyjaźni. Radosne powitania przed wejściem do sal bardzo spodobały się dzieciom. Możliwe, że w niektórych klasach stanie się to tradycją. Pamiętajmy, że uśmiech i pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z podwójną siłą.
26
To nie tylko IV klasa
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii To nie tylko IV klasa.
14
,,Doktor i jego zwierzęta”.
Pod takim tytułem, 18 listopada odbył sie w Miejskim Centrum Kulltury w Skarżysku - Kamiennej spektakl, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 1a i 2a z naszej szkoły. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały spektakl teatralny pt.: ,,Doktor i jego zwierzęta”. Główny bohater tego przedstawienia posiadł niezwykłą moc, rozumiał mowę zwierząt. Okazało się to być bardzo przydatne w jego pracy. Uczniowie poznając ciekawe przygody doktora i jego zwierząt mogli przekonać się, że warto pomagać innym i być dla nich dobrym.
1
Warsztaty Wokalne z "Szansą"
W niedzielę 24 listopada, w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku -Kamiennej odbył się 45. Koncert Fundacji „Daj Szansę”. W tym roku koncert połączono z finałem warsztatów wokalnych prowadzonych przez p. Piotra Markowskiego. Na scenie zaprezentowali się uczestnicy warsztatów - wśród nich dwoje uczniów naszej szkoły - Alan Milcarz i Oliwia Kasińska. Występ bardzo podobał się licznie zgromadzonej publiczności. Gratulujemy i liczymy na więcej!.
Przegląd Małych Form Teatralnych
Z okazji obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia, 19 listopada 2019 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku- Kam. odbył się XI Przegląd Małych Form Teatralnych dotyczący tematyki antytytoniowej pod hasłem: „Jestem zdrowy- odrzucam dym papierosowy”. Grupa uczniów z naszej szkoły (Natalia Jonko kl. 5a, Amelia Ziętkowska kl. 5a, Natalia Kostrzewa kl.6b, Maja Kowalska kl. 6b, Oliwia Zugaj kl. 6b, Kacper Żak kl. 6b) przedstawiła scenkę w formie satyrycznej o szkodliwości palenia „Przekasłana lekcja w-f”. Opiekunkami grupy były panie- p. Małgorzata Skuza i p. Iwona Rogalska. Młodzi artyści otrzymali wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe i dyplomy. Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skarżysku- Kam., Prezydent Miasta Skarżyska- Kamiennej oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku- Kam.
Warsztaty edukacyjne w klasie 3 a
W dniu 21 listopada 2019 r. w związku z obchodami Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień pedagog szkolna pani Magdalena Leśniewska przeprowadziła w klasie 3a warsztaty edukacyjne pod hasłem „Życzliwości nigdy dosyć”. Celem zajęć było podkreślenie, jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Przedstawiono uczniom ideę tego święta. Dzieci razem z panią pedagog wykonywały pracę, która przedstawiała miłe cechy swoich rówieśników. Następnie opowiadały o nich i tworzyły mapę pozytywnych uczuć. Na zakończenie przekazały sobie, stojąc we wspólnym kręgu, iskierkę przyjaźni. Uczniowie klasy 3 a pokazali, że życzliwość w ich klasie nie jest tylko abstrakcyjnym pojęciem. Pozytywna energia, którą przekazali sobie nawzajem, na pewno powróci do nich ze zdwojoną siłą.
7
Archiwum Aktualności