Gratulujemy!!!
Szymon Kostrzewa kl.3a zakwalifikował się do III etapu ogólnopolskiego Konkursu matematyczno-informatycznego "Ale mózgi". Finał 8 maja - będziemy trzymać kciuki
Gratulujemy!!!
Szymon Kostrzewa kl.3a zakwalifikował się do III etapu ogólnopolskiego Konkursu matematyczno-informatycznego "Ale mózgi". Finał 8 maja - będziemy trzymać kciuki
Edukacyjna Sieć Antysmogowa zaprosiła wszystkich uczniów klas 7–8 szkół podstawowych zainteresowanych tematyką ekologiczną do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu!
Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady będzie udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Konkurs odbędzie się online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl!
Terminy
Rejestracja uczestników przez nauczycieli:
7 stycznia - 7 marca 2025
I etap — etap szkolny: 18 marca 2025 r., godz. 13
II etap — etap wojewódzki: 25 marca 2025 r., godz. 10
Finał — etap ogólnopolski: 8 kwietnia 2025 r., godz. 10
Ogłoszenie wyników: do 23 kwietnia 2025 r.
Co roku Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa jest zgłaszana do kuratoriów oświaty i wpisywana do wykazów konkursów wiedzy. Dzięki temu laureaci olimpiady oprócz nagród rzeczowych mogą otrzymać 3 punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
W pierwszym etapie konkursu wzięli udział: Jan Jędrzejczyk, Jakub Czyżewski, Lena Pakuła i Lena Lisowska
Do etapu wojewódzkiego awansowała Lena Lisowska
Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Opiekunem konkursu jest p. Renata Michalska.
Szanowni Państwo,
Informujemy, ze nasza szkoła przystąpiła do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile z okazji 82. rocznicy powstania w getcie warszawskim.
Powstanie w getcie warszawskim to nie tylko walka z bronią w ręku. To także ci, którzy ratowali innych, dokumentowali rzeczywistość, tworzyli muzykę i literaturę, by pamięć przetrwała. Podczas tegorocznej akcji Żonkile przyjrzymy się różnym przejawom odwagi. To wokół tego tematu będą koncentrować nasze działania.
Dla najmłodszych uczestników i uczestniczek ( w naszym przypadku uczniów klas 1-3) akcji przygotowano nowe opowiadanie autorstwa Rafała Witka, zilustrowane przez Aleksandrę Artymowską. Poprzez historię głównego bohatera dzieci dowiedzą się, czym jest odwaga w codziennym życiu, i jak zadbać o pamięć o przeszłości.
Obejrzymy i wysłuchamy także:
film animowany "Pamięć drobinek" na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej,
opowiadania "Historia pewnej ulicy" Justyny Bednarek oraz "Strasznie, strasznie" Pawła Beręsewicza,
wersje audio opowiadań w interpretacji znanych lektorów.
Projekt prowadzony jest przez p. Małgorzatę Skuzę (biblioteka szkolna), p. Ola Figarska (świetlica szkolna) i p. Beata Sikorska (j. polski).
Dnia 26 marca uczniowie z klas 6 i 7 oglądali na scenie MCK spektakl teatralny,, Mały książę ".
Portal Praca.pl właśnie rusza z kolejną edycją konkursu, do którego zostały zaproszone wszystkie przedszkola w Polsce, w tym nasze! Proszę spojrzeć na stronę konkursu:
Temat konkursu to ‘Miejsce pracy rodzica oczami przedszkolaka’ i by wziąć w nim udział należało:
Każda przedszkole mogło wysłać maksymalnie 4 prace konkursowe. Placówka, która wygra otrzyma bon wysokości 2000 zł do wydania na materiały edukacyjne w Empiku.
Ważne informacje:
Trzymamy mocno kciuki!!!
link do źródła: https://www.praca.pl/
Zapraszamy do udziału w akcji "Zrób porządek w szafie" organizowanej przez Fundację Eco Textil. Akcja odbywa się pod hasłem "Pojemnik z misją". Zbieramy odzież używaną, zabawki, tekstylia. Szkoła,
która uzbiera najwięcej niepotrzebnych ubrań otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5000 zł
oraz specjalne warsztaty ekologiczne. Za II i III miejsce również czekają nagrody finansowe. Wyróżniona zostanie też najbardziej zaangażowana placówka, która uzbiera najwięcej kilogramów ubrań
w przeliczeniu na jednego ucznia.
Zbiórka trwa od 1 marca do 26 kwietnia.
Ubrania, które nie są już nikomu potrzebne, posłużą innym: Pomóż nam tworzyć drugi obieg i zwiększ szansę na nagrodę! Odzież wrzucaj do pojemnika stojącego na placu przed szkołą.
Dziękujemy bardzo za udział w Akcji Czytelniczej "Luty z Cukierkiem - Książki z Pazurem".
Jest nam niezmiernie miło, że książki o Kocie Cukierku cieszą się taką popularnością.
Gratulujemy dzieciom i koordynatorom za zaangażowanie w Akcję!
Poniżej foto-relacja ze spotkania z przedszkolakami i przedstawienia "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu klasy 3a, chóru szkolnego i grupy tanecznej "Motylki"
Szanowni Państwo,
Przypominamy, że nasze przedszkole pełni dyżur wakacyjny w miesiącu sierpniu. Poniżej prezentujemy zasady organizacji dyżurów wakacyjnych oraz wniosek do zapisu dzieci na dyżur wakacyjny.
Zapraszamy
Zasady_organizacji_dyzuroww_PP_Sko.docx
W sobotę 22 marca 2025 roku turyści z naszej szkoły pod opieką p. Jerzego Piątkowskiego przywitali wiosnę podczas XXIII Rajdu Wiosennego PTTK. Słoneczna aura zachęcała do pieszej wędrówki szlakiem zielonym. Wędrowaliśmy od Miejskiego Centrum Kultury przez Rejów na Mostki. Tu obok Domu Kultury zapłonęło turystyczne ognisko. Po 12 kilometrowym rajdzie upiekliśmy kiełbaski i piliśmy "turystyczną" kawę zbożową. Zdobyliśmy kolejny puchar i dyplom dla szkoły.
W naszej szkole w ramach Tygodnia Kultury Języka odbywają się sukcesywnie różne działania polonistyczne. Klasa 4 realizowała projekt NARNIA związany z lekturą "Opowieści z Narnii". Najpierw tworzyli lapbooki, następnie wcielali się w bohaterów i opowiadali o niesamowitych przygodach. Było też ptasie mleczko i tron królowej oraz uczta w zamku.
Dzień Kolorowej Skarpetki - Święto ustanowione z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku. Data 21 marca nie jest przypadkowa, ponieważ nawiązuje do nadejścia wiosny oraz genetycznego podłoża Zespołu Downa – trisomii 21 chromosomu. Światowy Dzień Zespołu Downa nazywany jest również Dniem Kolorowej Skarpetki.
Światowy Dzień Poezji – święto obchodzone corocznie 21 marca, ustanowione przez UNESCO jesienią 1999 roku. Główne uroczystości tego święta odbywają się w Paryżu. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
W naszej szkole też są poeci, jednym z nich jest Mieszko Białas uczeń klasy 3a, a poniżej zamieszczamy jego wiersz.
Zapraszamy innych piszących uczniów do kontaktu z p. Małgosią Skuzą
Mój pies Lusia
Ma krótki ogon
Lubi pełną miskę
I spacery wszystkie
Lusia głośno poszczekuje
Karmę zjada,
Dokazuje,
Biega,
Skacze,
Aportuje!
Bardzo lubi być głaskana
I za uchem być drapana,
A na prośbę poda łapę,
Albo skoczy na kanapę
Potem oczka zamknie swe,
Cicho chrapie – mój przyjaciel…pies
Gaming City 2025 i I miejsce zajęła dla Zuzia Sobańskiej i Edi Hamza. Jednak... Hamza oraz Zuzia postanowili honorowo oddać pierwsze miejsce dla dziewczynki, która ich zdaniem włożyła niesamowitą ilość pracy w przygotowanie swojego stroju! BRAWO!!!
Powered by aSc EduPage